• O nás

O nás


Společnost JAKO a.s. se sídlem v Hollenbachu, okrese Mulfingen v Bádensku-Württembersku, je německým výrobcem týmového sportovního oblečení. Společnost je pojmenována podle umístění zakladatelského místa mezi řekami JAgst a KOcher.
 
Historie
Společnost JAKO byla založena 1. listopadu 1989 Rudi Sprügelem v garáži ve Stachenhausenu. Cílem firmy bylo vybavit všechny fotbalové kluby mezi řekami Jagst a Kocher. Sprügel pracoval ve sportovním obchodě a všiml si nedostatku služeb a dlouhých dodacích lhůt větších značek. Zahájení činnosti firmy JAKO výrazně překročilo očekávání Sprügela. V prvním roce své společnosti překročil plánovaný obrat o 300%. Poté následovaly další roky silného růstu. V roce 1994 již společnost měla desítky milionů zákazníků. V desátém roce fungování společnosti JAKO oznámilo první velký úspěch v oblasti sponzoringu: SC Freiburg se stal prvním klubem sponzorovaným touto značkou v nejvyšší německé fotbalové lize. V roce 2014 se do produktů JAKO oblékalo více než 100 000 amatérských a profesionálních klubů napříč všemi sportovními odvětvími. Od roku 2008 má společnost JAKO modré logo se dvěma pruhy které symbolizují řeky Jagst a Kocher. V roce 2016 uzavřela společnost JAKO smlouvu o sponzoringu s Bayerem Leverkusen , špičkovým týmem Bundesligy a pravidelným účastníkem mezinárodních soutěží. Od sezóny 2019/20 obléká také tým VfB Stuttgart.
 
Historie v ČR
V roce 2003 začala společnost JAKO a.g úspěšně prodávat také na českém trhu. Za dobu působení na českém trhu oblékala mnoho významných sportovních klubů nejvyšších soutěží v ČR. V současné době zastupuje značku JAKO na českém trhu firma TEAMline s.r.o. Stránky dovozce : www.jakojedenteam.cz

Filozofie společnosti
JAKO se považuje za specialistu na vybavení pro týmové sporty. Filozofie značky je dodávat rychle sportovní materiál dle aktuální potřeby klubu s možností doobjednávání až 3 roky od první objednávky včetně potisku log,čísel a reklamy. Od roku 2015 je hlavním mottem společnosti„Jsme tým“. JAKO má v současnosti více než 300 produktů ve více než 30 000 možných variantách. Společnost je členem iniciativy „Social Fair“. Asociace výrobců, která se zavazuje k dodržování standardů, které ovlivňují spravedlivý obchod a podmínky spravedlivé výroby. Společnost si stanovila za cíl získávat pouze elektřinu z obnovitelných zdrojů energie.

Sponzoring
JAKO je oficiálním dodavatelem dresů následujících fotbalových klubů

Národní týmy:
Makedonie, Moldávie, Etiopie, Omán, Sýrie, Turkmenistán, Uzbekistán, Yemen

Belgie:
Royal Antwerp FC

Česko:
FC Hradec Králové
FK Chrudim

Lotyšsko:
Riga FC

Německo:
Bayer 04 Leverkusen, VFB Stuttgart

Nizozemí:
SC Heerenveen

Rakousko:
SC Rheindorf Altach

Rusko:
Rubin Kazaň
FC Anji Makhachkala

Slovensko:
FC Nitra

Švýcarsko:
FC St.Gallen